V Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw

1.06.2024r. / Wydarzenie

Już po raz piąty będzie organizowany w naszym Mieście Biała Podlaska Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw. Jest to wydarzenie skierowane do społeczności lokalnej i pozalokalnej (dzieci, młodzieży, studentów, osób dorosłych i seniorów).

Jego celem jest wspieranie i upowszechnianie aktywnego, rodzinnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci oraz międzypokoleniowa integracja środowiska lokalnego poprzez przypomnienie, prezentację i możliwość uczestnictwa w zabawach i grach z dawnych czasów. Najistotniejszym jego czynnikiem jest wielopokoleniowość.

Organizatorami wydarzenia są: jednostki edukacyjne, placówki miejskie, jak i stowarzyszenia, a nawet osoby indywidualne – i to jest właśnie atut tej imprezy, która jest wydarzeniem, z którym utożsamia się wiele jednostek. Można powiedzieć, że jest to taki „nasz festiwal” – festiwal mieszkańców miasta Biała Podlaska, organizowany przez mieszkańców dla mieszkańców. Wszyscy organizatorzy Festiwalu są wolontariuszami.

W ramach Festiwalu odbywa się prezentacja ponad stu różnych gier i zabawy naszych rodziców i dziadków. W wydarzeniu rokrocznie uczestnicy ponad 1000 osób.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 1 czerwca w godz. 12.00-16.00 w Park Radziwiłów Biała Podlaska.

Wydarzenie objęte patronatem Prorektora ds. Filii AWF prof. dr. hab. Jerzego Sadowskiego oraz Prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka

Zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia.
WSTĘP WOLNY!