III IGRZYSKA SPORTOWE UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

19.06.2024 r. / Zawody

III IGRZYSKA SPORTOWE UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 19 czerwca br. (środa) w godz. 9.00-12.00 na stadionie lekkoatletycznym naszej uczeni odbędą się III Igrzyska sportowe uczniów szkół podstawowych, realizowane w ramach Programu MNiSW „WF z AWF. Aktywny dzisiaj dla zdrowia w przyszłości.
W wydarzeniu uczestniczyć będą uczniowie klas III wszystkich bialskich szkół podstawowych wraz z wychowawczyniami klas. Igrzyska są elementem podsumowującym Projekt AWFbp „Lekcja wf prowadzona przez studentów – praktyki śródsemestralne”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prorektor ds. Filii AWF prof. dr. hab. Jerzy Sadowski oraz Prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Igrzyska oprócz promocji aktywności ruchowej w plenerze, promują edukację olimpijską oraz Projekt FUS (podczas pikniku sportowo-rekreacyjnego uczniowie uczestniczą (rywalizują) w konkurencjach opartych na zadaniach ruchowych kształtujących fundamentalne umiejętności ruchowe w sporcie).
𝐎𝐩𝐢𝐬 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐛𝐢𝐞𝐠𝐮 𝐰𝐲𝐝𝐚𝐫𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚:

• godz. 9.00 – zaproszenie honorowych gości do zajęcia miejsc na trybunie honorowej
  • godz. 9.05 – defilada reprezentacji szkół po bieżni stadionu la
  • godz. 9.10 – uroczyste rozpoczęcie igrzysk oraz powitanie gości i uczestników
  • godz. 9.15-9.25 – przemówienia: Pana Rektora i Pana Prezydenta
  • godz. 9.25 – ceremoniał olimpijski (wciągnięcie flagi na maszt, zapalenie znicza, przyrzeczenia zawodniczek i zawodników, przyrzeczenie sędziów, hymn olimpijski)
  • godz. 9.30 – wspólna rozgrzewka przy muzyce (prowadzenie Karolina Jakimcio i Kinga Kowieska – zajęcia taneczne Parro Wingee)
  • godz. 9.35 – piknik sportowo-rekreacyjny (rywalizacja uczniów w 12 konkurencjach opartych na zadaniach ruchowych kształtujących fundamentalne umiejętności ruchowe – FUS i konkursie wiedzy olimpijskiej)
  • ok. 11.45 ceremoniał zakończenia igrzysk sportowych

Rywalizację opartą o hasło „Bądź lepszą wersją samego siebie każdego dnia” prowadzić będą studenci II i III roku, kierunku wychowanie fizyczne koordynowani przez nauczycieli akademickich: Pani mgr Agata Chaliburda, Pan mgr Michał Biegajło, Pani dr Marta Nogal, Pan mgr Michał Banaś, Pani dr Dorota Różańska, Pan mgr Bogusz Suchecki, Pan mgr Kacper Siwiec, Pan mgr Bartłomiej Kargulewicz, Pani dr Beata Makaruk, Pan dr Sławomir Bodasiński, Pan dr Marcin Śliwa, Pan dr Paweł Wołosz.

Organizację wydarzenia wspierają: Miasto Biała Podlaska, Bialskie Wodociągi i Kanalizacja Wod-Kan

• Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterskich Lotników Podlasia
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej
  • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Podlaskiej
  • Szkoła Podstawowa nr 6 w Białej Podlaskiej
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej
  • Zespół Szkół w Białej Podlaskiej – Szkoła Podstawowa nr 9
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski w Białej Podlaskiej

Zapraszamy do kibicowania!

Koordynatorki wydarzenia:

• Pani dr Anna Bodasińska,
  • Pani mgr Anna Zielińska.