Program publikowania otwartego w ramach licencji konsorcyjnej LWW 2024
Ostatnia aktualizacja 14.08.2024: Z puli 17 voucherów na rok 2024 wykorzystano 6 artykułów (z czego 5 w ramach retrokonwersji). W związku z przyznaniem dofinansowania przez MNiSW oraz podpisaniem nowej umowy z wydawcą, program 2024 r. z nową roczną pulą 17 artykułów został uruchomiony w dniu 09.04.2024 r.

Program jest przeznaczony dla autorów korespondencyjnych afiliowanych we wszystkich instytucjach uczestniczących w konsorcjum. Program obejmuje 249 czasopisma hybdrydowe LWW. Program pozwala na publikację bez opłat dla autorów określonej puli artykułów przyjętych do publikacji w bieżącym roku. Pula nie jest rozdzielona na instytucje i artykuły będą włączane do programu w kolejności zgłoszeń dokonywanych przez autorów po przyjęciu artykułów do publikacji. Artykuły opublikowane w modelu subskrypcyjnym w okresie od początku roku do momentu uruchomienia programu mogą zostać włączone do programu i przekształcone na model otwarty (tzw. retroaktywacja). Autorzy takich artykułów mogą poprosić Wydawcę o retrospektywną konwersję artykułu do otwartego dostępu w czerwcu 2024 r. pod warunkiem, że artykuł został przyjęty do publikacji po 1 stycznia 2024 r., a na początku czerwcu 2024 r. będzie wykorzystane mniej niż 8 artykułów z puli 17 artykułów otwartych. W 2023 r. pula wynosiła 17 artykułów i została w pełni wykorzystana.

Autor, który chce skorzystać z programu, powinien, po otrzymaniu akceptacji artykułu od redakcji, skontaktować się emailowo z ICM na adres wbnoa@icm.edu.pl (uwaga: od 2023 r. program LWW jest administrowany bezpośrednio przez ICM), przesyłając pierwszą stronę zaakceptowanego artykułu. ICM zweryfikuje afiliację autora (powinna być zgodna z listą instytucji w konsorcjum) oraz jej uwidocznienie w artykule. Ogólne pytania dotyczące programu można także kierować do wydawcy, osoba kontaktowa: Katarzyna Czerwińska, Katarzyna.Czerwinska@wolterskluwer.com. Informacja o programie jest także dostępna na stronie wydawcy.

Uczestnicy konsorcjum LWW w roku 2024:

  1. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku
  2. Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  3. Akademia Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
  4. Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach
  5. Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
  6. …..

Publikowanie otwarte

Publikowanie otwarte

Akademia Wychowani Fizycznego jest uczestnikiem programów publikowania otwartego, dzięki którym autorki i autorzy afiliowani przy AWF Warszawa mogą za darmo publikować swoje artykuły w otwartym dostępie u prestiżowych wydawców.

Akademia Wychowani Fizycznego jest uczestnikiem programów publikowania otwartego, dzięki którym autorki i autorzy afiliowani przy AWF Warszawa mogą za darmo publikować swoje artykuły w otwartym dostępie u prestiżowych wydawców.

W ramach licencji krajowej możecie Państwo publikować w wydawnictwach:

Elsevier – program wznowiony od 1 stycznia 2024 roku, obejmuje 1013 artykułów wysłanych do czasopism w roku 2024. Zakwalifikowane do publikacji artykuły są zwolnione z opłaty Article Processing Charge (APC). O możliwości skorzystania z finansowania kosztu publikacji artykułu decyduje kolejność artykułów akceptowanych do publikacji.

Springer – program wznowiony z dniem 8 kwietnia 2024 roku z pulą 1363 artykułów na 2024 rok. Koszty publikacji artykułów w ramach programu (Article Processing Charge) są pokrywane z opłaty za licencję krajową Springer ze środków MNiSW.  O możliwości skorzystania z finansowania kosztu publikacji artykułu decyduje kolejność artykułów akceptowanych do publikacji.

W ramach licencji konsorcyjnej możecie Państwo publikować w czasopismach LWW – program uruchomiony w dniu 09 kwietnia 2024, z roczną pulą 17 artykułów. O możliwości skorzystania z finansowania kosztu publikacji artykułu decyduje kolejność artykułów akceptowanych do publikacji. Artykuły opublikowane w modelu subskrypcyjnym w okresie od początku roku do momentu uruchomienia programu mogą zostać włączone do programu i przekształcone na model otwarty (tzw. retroaktywacja). Autorzy takich artykułów mogą poprosić Wydawcę o retrospektywną konwersję artykułu do otwartego dostępu w czerwcu 2024 r. pod warunkiem, że artykuł został przyjęty do publikacji po 1 stycznia 2024 r., a na początku czerwcu 2024 r. będzie wykorzystane mniej niż 8 artykułów z puli 17 artykułów otwartych.

  • Lista czasopism LWW objętych programem
  • Dokładne informacje na temat programu dostępne są na stronie Wirtulanej Biblioteki Nauki ICM
  • Wszelkie pytania dotyczące programu należy kierować na adres wbn@icm.edu.pl,  program LWW jest administrowany bezpośrednio przez ICM. Ogólne pytania dotyczące programu można także kierować do wydawcy, osoba kontaktowa: Katarzyna Czerwińska, Katarzyna.Czerwinska@wolterskluwer.com

Lokalnym administratorem weryfikującym afiliację dla AWF Warszawa jest Pani Anna Mazur.

Biblioteka Główna AWF Warszawa

data publikacji: 2024.04.11