AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W WARSZAWIE
FILIA W BIAŁEJ PODLASKIEJ

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej
organizuje
warsztaty teoretyczno-praktyczne "Nowe trendy w treningu"

Czy można trenować tak, żeby zadbać o zdrowie, estetykę ciała, osiągnąć wymarzone wyniki, spędzić czas z ludźmi, wyrazić się twórczo i jeszcze rozwinąć się intelektualnie? Na te i wiele innych pytań postara się podczas wykładu odpowiedzieć trener ruchu - Michał Maciaszek.

"Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić."

Mark Twain

Prowadzący: Michał Maciaszek

Jest sportowcem, który nie rywalizuje, trenerem, który uczy się od swoich uczniów i podróżnikiem, który wędruje również po ścieżkach wewnętrznych. Michał od dziecka związany jest z ruchem: w wieku 5 lat trenował sztuki walki, aby już jako ośmiolatek dołączyć do sekcji Gimnastycznej CWKS Legia. Po zakończeniu kariery zawodniczej nie przestał rozwijać się ruchowo w różnych dyscyplinach pokrewnych, jak akrobatyka, parkour, tricking, kalistenika czy capoeira. W swojej wieloletniej karierze sportowej i podróżniczej otarł się o przeróżne dyscypliny, od kulturystyki przez sztuki walki, wspinaczkę do medytacji. Od lat używa swojej wiedzy o ruchu, modyfikując ją tak, by pomóc w treningu tancerzy, cyrkowców, joginów etc. Prowadzi zajęcia z AcroYogi, Akrobatyki, AnimalFlow, Stania na rękach oraz oparty o gimnastykę, capoeirę i trening naturalny program ruchowy Movement, testy sprawnościowe FunctionalMovementScreen. Jest również certyfikowanym trenerem Blackroll.

WYKŁAD:

Zdrowie, dobre samopoczucie, życie w pełni, to tematy nieodzownie związane z funkcjonowaniem człowieka. Każdy te kwestie widzi inaczej. Lekarze, naukowcy, terapeuci, trenerzy, podchodzą do tych zagadnień na wiele różnych sposobów.

Otaczająca nas rzeczywistość jest pełna obietnic składanych przez uśmiechniętych fit-celebrytów reklamujących kolejny środek na bycie pięknym i zdrowym. Każda siłownia, fitness klub ma do zaoferowania plan bezkontuzyjnego spalania tłuszczu, oraz plastikowy słoik z odżywką reklamowaną przez zawodowego sportowca, który osiąga wyniki niedostępne dla przeciętnego człowieka.

Na wykładzie odpowiemy sobie na pytania:

Do czego przystosowała nas ewolucja? Jak zadbać i wydobyć nasz potencjał w dzisiejszym świecie?

·          Na co warto zwrócić uwagę szukając dla siebie (bądź prowadząc dla innych!) zajęć sportowych bądź fitness?

·          Kontuzje - skąd się biorą i jak ich unikać?

·          Z czym warto udać się do lekarza, z czym do fizjoterapeuty, masażysty czy do trenera?

·         Jak często należy się ruszać?

Czy można trenować tak żeby zadbać o zdrowie, estetykę ciała, osiągnąć wymarzone wyniki, spędzić czas z ludźmi, wyrazić się twórczo i jeszcze rozwinąć się intelektualnie?

Na te i wiele innych pytań postara się podczas wykładu odpowiedzieć nasz trener ruchu - Michał Maciaszek.

 

WARSZTATY PRAKTYCZNE:

MOVEMENT – NATURALY PROGRAM RUCHOWY

Doskonałe uzupełnienie zajęć ruchu, którego brakuje nam w innych treningach oraz na co dzień. Zajęcia mające na celu nauczenie uczestnika fundamentalnych wzorców ruchowych takich jak skakanie, upadanie, balansowanie jak i poszerzenie jego horyzontów (ruchowych) poprzez zaznajomienie go z podstawowymi elementami akrobatyki, capoeiry, tańca, parkour, takimi jak przewroty, przerzuty bokiem (gwiazdy), stanie na rękach i wiele innych.

Będziemy uczyli się lepiej czuć nasze ciało, izolować w ruchu poszczególne części, naśladować, skakać, pracować z rytmem, odwracać się do góry nogami, improwizować, czołgać, turlać i pracować z partnerem, jako że Movement to filozofia pracy z ciałem, a nie konkretny schemat.

Wielu z nas ociera się w swoim życiu o przeróżne dyscypliny ruchowe, które po początkowym okresie nauki, prędzej czy później sprowadzają się do powtarzania tych samych czynności. Movement ma na celu ciągłe poszerzenie horyzontów uczestników zarówno fizycznie jak i intelektualnie.

CORSET I ANIMAL FLOW®

Corset i AnimalFlow® ma na celu wzmocnienie całego naszego ciała poprzez zbudowanie elastycznego pancerza, który je stabilizuje. Zajęcia mają też dać nam płynność, precyzję ruchu, koordynację i wydolność organizmu przypisywaną dzikim zwierzętom.

Osiągniemy to poprzez pracę z izolacjami, by lepiej poznać nasze ciało i jego motorykę oraz lokomocjami, mającymi rozruszać nasze ciało, poprawić koordynację i wzmocnić organizm.

ACROYOGA - WPROWADZENIE

AcroYoga to połączenie dynamicznej mocy gimnastyki akrobatycznej, świadomości jogi i relaksującego masażu tajskiego.

Zawiera w sobie elementy bazujące na świadomości ciała, jak również ćwiczenia o potencjalnym działaniu terapeutycznym dla ciała i ducha. Od jogi odróżnia ją przede wszystkim uwzględnianie kontaktu i otwarcie się na drugiego człowieka. Formy, które budowane są przez osoby ćwiczące, wyróżniają się niezwykłym artyzmem, a do ich wykonania niezbędna jest esencja tej praktyki - zaufanie. Trzy podstawowe praktyki, które składają się na AcroYogę, znane są już od tysięcy lat, jednak połączenie ich w jeden system jest nowością.

Ćwiczenie wśród innych osób budzi pozytywne emocje, wyzwala śmiech, otwiera nasze serca i umysły na innych, jest także szansą na poznanie wspaniałych ludzi, dzielących podobne pasje i radość z ruchu. AcroYoga poza wzmacniającą ciało praktyką fizyczną, uczy nas zaufania, otwartości, współpracy, uważności a także szukania swojego prawdziwego potencjału.

Zajęcia przeznaczone są dla każdego, niezależnie od tego, jakie inne formy ruchu praktykuje.

STANIE NA RĘKACH - WPROWADZENIE

2 godzinna część poświęcona staniu na rękach i pozycjom odwróconym.

Czego nauczę się na warsztacie?

- Jak wychodzić bezpiecznie ze stania na rękach podczas sytuacji kryzysowych.

- Jak ustawiań nasze ciało w staniu na rękach od palców dłoni do palców stóp.

- Jak używać mięśni głębokich do trzymania sylwetki.

- Jak oddychać przy staniu na rękach.

- Jak wzmacniać mięśnie rąk i mięśnie brzucha specjalnie pod stanie na rękach.

- Jak pracować nad mobilnością ramion by stworzyć prostą linię z naszego ciała.

- Jak bezpiecznie i skutecznie się asekurować.

- Jak często i jak skutecznie trenować a jak tego nie robić.

- Różnych pozycji odwróconych by zyskać większą świadomość ciała w trakcie stania na rękach.

A całą tą wiedzę poprzemy ćwiczeniami praktycznymi. Niezależnie czy jesteś joginem, tancerzem, trenujesz sporty walki, pole dance czy CrossFit, znajdziesz coś dla siebie.

Warsztat przeznaczony jest dla osób zupełnie początkujących jak i tych, którzy mają już próby stania na rękach w przestrzeni za sobą i szukają inspiracji, korekt i sposobów by je urozmaicić i udoskonalić.

Warsztaty są przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą poznać nowe formy treningu, wzmocnić swoje ciało, zwiększyć jego siłę funkcjonalną oraz płynność i stabilność ruchu. Są one przeznaczone dla każdego, niezależnie, jakie inne formy ruchu praktykuje na co dzień. Są także przykładem tego, jak można prowadzić warsztaty i zajęcia ruchowe, aby zmaksymalizować ich atrakcyjność i wartościowość dla uczestników.

Ćwiczymy boso.

Formuła warsztatów: teoretyczno-praktyczne

Czas trwania: 5 godzin

Koszt: 99 zł

Grupa max: liczba miejsc ograniczona

Data i godzina warsztatów: 10.11.2018 w godz. 11.00-17.00

Zapisy poprzez wypełniony kwestionariusz zgłoszenia /pobierz/ kierować na adres mailowy – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wpłaty do kasy Uczelni lub bezpośrednio na konto po potwierdzeniu na maila uruchomienie kursu:

WWFiS w Białej Podlaskiej
ul. Akademicka 2, 21-500 Biała Podlaska Bank
PeKaO S.A. I Oddział Biała Podlaska
Nr konta: 63 12 40 2177 1111 0000 3570 3633
- z dopiskiem: „nowe trendy w treningu 10 listopada”

Zapisy do 8 listopada 2018 r.