AKADEMIA WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W WARSZAWIE
FILIA W BIAŁEJ PODLASKIEJ
Warsztaty Fitness 7 kwietnia 2018 r.


Cena: 80 zł
Miejsce: AWF Biała Podlaska /sala taneczna/
Zapisy do: 19 marca 2018 r.

WARSZTAT 1 /10.00-11.15/

Animal Flow - wschodzące zajęcia na polskim rynku Fitness. Program oparty w 100% na treningu z masą własnego ciała, obejmujący wielopłaszczyznowe ruchy, które mają funkcjonalną naturę i skutkują większą świadomością pracy z ciałem.
Animal Flow - to zajęcia, na których w dużej mierze wykorzystujemy kinetyczne ruchy w zamkniętym łańcuchu a większość ćwiczeń to trening na tzw. „podstawie czterech filarów”, w którym nie dwie a cztery kończyny są oparte na ziemi i tym samym zaangażowane w trening. To wyjątkowa i trudna praktyka, która skutecznie zwiększa mobilność, elastyczność, stabilność, siłę, wytrzymałość, oraz kontrolę nerwowo- mięśniową. Cechą charakterystyczną treningu AF jest zastosowanie ćwiczeń wzorowanych na ruchach zwierząt, które znane są i używane w tej formie od tysięcy lat w różnych dyscyplinach. Animal Flow przedstawia wyjątkowe podejście do nauczania tych ruchów. Każdy z nich pełni bowiem w treningu określoną rolę a zrozumienie biomechaniki połączenia tych ruchów jest kluczowe do opanowania tzw. Flow.

WARSZTAT 2 /11.30-12.45/

Functional Step
Trening z ciężarem własnego ciała, z wykorzystaniem podstawowych elementów kalisteniki. Zaangażujemy i wzmocnimy całe ciało do pracy, wykorzystując w zajęciach STEP. Ten wyjątkowy trening ciała w ruchu sprawia, że pracuje ono naturalnie, funkcjonalnie czyli tak, jak ciało porusza się w życiu codziennym, w sposób złożony, holistyczny. Wymaga to zarówno koordynacji, synergii, równowagi w ciele, skupienia. Zajęcia rozpoczniemy od bazowych kroków na stepie i podstawowych pozycji a następnie, przechodząc przez różnorakie wariacje zakończymy pracę formą zaawansowaną poszczególnych komponentów. Jednocześnie każdy uczestnik będzie mógł zostać przy odpowiedniej dla siebie wersji i na odpowiadającym mu poziomie.

WARSZTAT 3 /13.00- 14.15/

Spine Control
Kompleksowy warsztat odnoszący się do zajęć Zdrowy Kręgosłup. Po krótkim teoretycznym wstępie przeprowadzona zostanie lekcja wraz z dogłębną analizą zastosowanego repertuaru ćwiczeń. Podczas warsztatu przypomnimy podstawowe zasady obowiązujące na zajęciach prozdrowotnych, o których powinien wiedzieć każdy instruktor, który takie zajęcia prowadzi. Wyjaśnimy metodykę lekcji w profilaktyce zdrowego kręgosłupa min: jak w odpowiedniej kolejności płynnie połączyć ćwiczenia aby uzyskać logiczną a jednocześnie interesującą lekcję, która wpłynie naszą prawidłową postawę i wzmocni gorset mięśniowy.

Procedura zgłoszenia:
 • wysłać zgłoszenie (imię i nazwisko) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • po otrzymaniu informacji zwrotnej (e-mail) o uruchomieniu warsztatu należy dokonać opłaty w wysokości podanej w zawiadomieniu (80 zł):
  - w kasie AWF
  - lub na nr konta AWF

  AWF J. Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej
  ul. Akademicka 2; 21-500 Biała Podlaska
  Bank PeKaO S.A. I Oddział Biała Podlaska
  Nr konta: 63 12 40 2177 1111 0000 3570 3633
  z dopiskiem: „Warsztaty fitness"


  O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń!

  Dodatkowe informacje: można uzyskać pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Joanna Kania
Mgr wychowania fizycznego ze specjalnością trenerską z gimnastyki sportowej, instruktor zajęć ruchowych z wieloletnią praktyką. Od dzieciństwa związana ze sportem. Przez 9 lat trenowała gimnastykę sportową i od razu po jej zakończeniu zaraziła się fitnessem, który do dzisiaj jest jej życiową pasją. Uczestniczka licznych konwencji, kursów i szkoleń w kraju i za granicą w dziedzinie nowoczesnych i prozdrowotnych form treningowych.
Na co dzień Joasia jest pracownikiem naukowo- dydaktycznym na Uniwersytecie Gdańskim oraz na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu i instruktorem zajęć w dwóch gdańskich klubach fitness. Szkoleniowiec od 2010 roku. Specjalizuje się w zajęciach: Zdrowy Kręgosłup, Pilates, trening funkcjonalny (certyfikowany ekspert metody FMS). Od zeszłego roku Joasia jest również certyfikowanym instruktorem Animal Flow, jako jedyna prowadzi tę formę zajęć w klubie Tiger Gym w Gdańsku.
Na swoich zajęciach i szkoleniach zaraża pasją ale przede wszystkim zwraca szczególną uwagę na poprawność i technikę wykonywanych ćwiczeń. Nieustannie dba o wszechstronny rozwój i każdą wolną chwilę poświęca na naukę i praktykę.

Ulubione motto Joasi: motto: "Jestem szczęśliwa, że dane mi jest wykonywać zawód, który pozwala mi uczyć się nowych umiejętności aż do dnia, w którym nie będę już mogła pracować".