AZS AWF Biała Podlaska – UKS Basket III LO Zamość 77:70 (24:5, 19:22, 23:23, 10:20)

12 marca 2017 r. po raz ostatni w tym sezonie na bialskim AWF-ie nasi koszykarze pokazali swoje umiejętności. Przeciwnikiem był zespół z Zamościa. Akademicy od samego początku pokazali gościom, że są bardzo zdeterminowali, by odnieść pierwsze zwycięstwo w tym roku. Dobrze rozgrywane i kończące się koszem akcje sprawiły, że zawodnicy AWF-u oddalali się punktowo w zaskakującym tempie. Od drugiej kwarty drużyna Basket Zamość „wzięła się do roboty” i zaczęła powoli odrabiać dzielący ich dystans. To jednak nie wystarczyło, ponieważ gospodarze fantastycznie bronili swojego kosza i nie pozwalali przeciwnikom na zdobycie punktów.

Do końca pierwszej połowy spotkania, nie było równych drużynie AZS AWF Biała Podlaska. Po przerwie mecz toczył się punkt za punkt. Utrzymująca się wysoka przewaga pozwoliła trenerowi Bialczan w większym stopniu skorzystać z zawodników rezerwowych. Pozwoliło to zawodnikom z Zamościa na częściowe odrobienie strat ale wynik spotkań nie był zagrożony.

Punkty dla AZS-AWF zdobywali:

Wojtysiak 19, Biegajło Ł. 17, Biegajło M. 13, Halecki 8, Rejek 7, Czaplicki 6, Juszczuk 5, Trochimiuk 2, Ławnik, Siwicki, Surma.

Wypowiedź Trenera:

Cieszę się, że w końcu wygraliśmy. Ostatnie kilka meczów graliśmy dobrze, ale niestety schodziliśmy z parkietu jako przegrani. Dziś chłopcy bardzo chcieli wygrać, co było widać szczególnie w I kwarcie meczu i zakończyć ten sezon przed własną publicznością zwycięstwem. Został nam do rozegrania za tydzień ostatni mecz sezonu w Biłgoraju, który liczę, że też wygramy.