Nie układa się akademikom w meczach wyjazdowych.

W Ostrowcu Świętokrzyskim musieli oni uznać wyższość przeciwnika przegrywając 34:23 (16:12). Początek spotkania nie zapowiadał takiego obrotu zdarzeń. Pomimo, tego, że przewaga gospodarzy na koniec pierwszej połowy wynosiła 4 bramki, to przez dłuższy czas toczyła się wyrównana gra z lekką przewagą gospodarzy, która wynikła głównie z nieskuteczności w sytuacjach sam na sam z bramkarzem naszych zawodników i przeciętnej gry w obronie. Niestety ten scenariusz przeniósł się również na drugą połowę meczu, który spowodował, że od 50 minuty spotkania nie pozwolił myśleć o zwycięstwie w tym meczu, lecz jedynie o ryzykownym odrabianiu przewagi przeciwnika, która niestety systematycznie rosła. Na wyróżnienie w tym meczu zasługują jedynie Hubert Skuciński i Maksim Kruczkov. Pozostali zawodnicy mieli wzloty i wyraźne upadki w dzisiejszym spotkaniu - podsumował II trener akademików Sławomir Bodasiński.