Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego Filia w Białej Podlaskiej to Uczelnia historycznie i geograficznie uprzywilejowana, która powyższy fakt umiejętnie przekuła na dorobek noszący znamiona sukcesu, wpisując się jednocześnie w swoją tradycję dbałości o nieustanny rozwój placówki. W ciągu 45 lat istnienia wyrobiła sobie markę w strukturze największej i najstarszej Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Filia w Białej Podlaskiej na stałe utrwaliła się na uczelnianej mapie kraju. Stawiając sobie śmiałe wyzwania, Akademia kroczy wyznaczoną drogą nieustannego rozwoju i doskonalenia, wyprzedzając o krok kierowane w jej stronę oczekiwania.

Bogate oblicze Filii przyciąga prawdziwe elity. Fachowa kadra naukowa, atrakcyjne obiekty dydaktyczne i sportowe, nowoczesne wyposażenie naukowe oraz baza socjalno bytowa, zlokalizowane w jednym kompleksie, ściągają kandydatów na studia z całej Polski i spoza jej granic. Obiekty AWF-u są ulubionym miejscem rozgrywania krajowych i międzynarodowych zawodów sportowych najwyższej rangi.

Tu na zawodach i zgrupowaniach można spotkać sportowców z renomowanych klubów sportowych z całego kraju i zza granicy, a nawet tak odległych państw jak Arabia Saudyjska czy Tunezja. Mało która społeczność ma okazję do tylu sportowych wrażeń. Ponadto Filia szczyci się osiągnięciami swoich sportowców, wśród nich również olimpijczyków.