Turniej Nadziei Olimpijskich

W dniach 19 - 20 listopada w Biłgoraju odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich. Wśród mężczyzn klasyfikację Sinclaira wygrał zawodnik AZS AWF Biała Podlaska Damian Kusiak - 360(160+200) - 374,2 pkt. Indywidualnie w swoich kategoriach wagowych zwyciężali: Joanna Kukawska i Paulina Szyszka wśród kobiet oraz Marek Tracz, Robert Sławuta i Damian Kusiak wśród mężczyzn - WYNIKI

Międzynarodowy Turniej EURO-BUG

W dniach 12 - 13 listopada 2010 w Hrubieszowie rozegrano V Międzynarodowy Turniej EURO-BUG. W zawodach tych uczestniczyły ekipy z Polski, Litwy i Węgier. Klasyfikację drużynową wygrała Unia Hrubieszów - 1279 pkt, przed AZS - AWF Biała Podlaska - 1229 pkt. W klasyfikacjach indywidualnych pierwsze miejsca zajęli zawodnicy AZS AWF Biała Podlaska: Joanna Kukawska w grupie U16, Agata Zaweracz w grupie U20, oraz Kamil Kulpa wśród seniorów - WYNIKI

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego do lat 17

11.09 w Puławach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. W klasyfikacji Sinclaira wśród kobiet IV miejsce zajęła Joanna Kukawska - 109(51+58) - 150,2 pkt, natomiast wśród mężczyzn II miejsce w tej samej klasyfikacji zajął Emil Czekiel - 229(104+125) - 294,5 pkt. - WYNIKI

80 Mistrzostwa Polski Seniorów

W dniach 21 - 22 sierpnia 2010 odbyły się w Opolu jubileuszowe 80 Mistrzostwa Polski Seniorów w Podnoszenie Ciężarów. W zawodach tych uczestniczyli również zawodnicy AZS - AWF Biała Podlaska. Z podopiecznych trenera Jarosława Sacharuka najlepiej spisali się Kamil Kulpa zajmując VI miejsce w kategorii +105 z wynikiem 341(150+191), oraz Robert Sławuta, VII zawodnik kategorii do 105 kg - 307(137+170). W kat do 85 kg XI miejsce zajął Grzegorz Pepłowski, natomiast XIX był Emil Czekiel - WYNIKI

28 POVAŽSKÝ POHÁR - LAUGARICIO CUP

W dniach 3 - 5 września w miejscowości Trencin na Słowacji odbył się 28 POVAŽSKÝ POHÁR - LAUGARICIO CUP. W zawodach tych uczestniczyła także ekipa AZS AWF Biała Podlaska. W klasyfikacji Sinclaira wśród kobiet IV miejsce zajęła Paulina Szyszka - 152(66+86) - 176,4 pkt, a VII była Joanna Kukawska - 108(53+55) - 148,6 pkt. Wśród mężczyzn V lokatę zajął Robert Sławuta - 293(138+155) - 328,1 pkt, natomiast XVI Emil Czekiel - 220(100+120) - 276,9 pkt. Klasyfikację drużynową wygrała reprezentacja Czech, AZS AWF zajął III miejsce w gronie sześciu zespołów

WYNIKI:
KOBIETY MĘŻCZYŹNI

II Akademickie Mistrzostwa Świata

W Taichung City na Tajwanie zakończyły się II Akademickie Mistrzostwa Świata. Reprezentacja Polski, której trenerem jest dr Jarosław Sacharuk, wróciła z Azji z 6 medalami. 2 z nich zdobyły zawodniczki AZS AWF Biała Podlaska. W kategorii do 48 kilogramów II miejsce zajęła Monika Grzesiak, natomiast Akademicką Mistrzynią Świata została startująca w kategorii do 63 kilogramów Katarzyna Ostapska. Klasyfikację medalową kobiet wygrał Tajwan przed USA i Polską, wśród mężczyzn również najlepsza była drużyna gospodarzy, Polska ekipa zajęłą IV miejsce - WYNIKI

Mistrzostwa Polski Kobiet 2010

Z jednym złotym medalem Katarzyny Ostapskiej wróciły zawodniczki naszego klubu z Mistrzostw Polski Kobiet które odbyły się w Puławach. V miejsca w swoich kategoriach zajęły Monika Grzesiak i Paulina Szyszka, a na VIII miejscu zawody ukończyła Karolina Kukawska. Równolegle z Mistrzostwami Polski odbyła się II runda DMP Kobiet. Zawodniczki naszego klubu zajęły IX miejsce i takie też miejsce zajmują po dwóch rozegranych rzutach I ligi.

WYNIKI MPK

TABELA I LIGI

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

5 i 6 czerwca 2010 Hrubieszów był areną Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy naszego klubu zdobyli w sumie 4 medale. Srebrne medale zdobyły: w kategorii do 63 kilogramów Katarzyna Ostapska i Paulina Szyszka w kat. 69 kilogramów. Wśród mężczyzn również srebrny medal zdobył Damian Kusiak w najcięższej kategorii wyprzedzając swojego klubowego kolegę Kamila Kulpę. AZS AWF Biała Podlaska wygrał natomiast z dużą przewagą klasyfikację klubową - WYNIKI

V Mistrzostwa Polski AZS

9.05 w Białej Podlaskiej odbyły się, już po raz V, Mistrzostwa Polski AZS. W zawodach tych uczestniczyła rekordowa liczba 64 zawodników i zawodniczek. Ciężarowcy AZS AWF zdobyli w sumie 7 medali, w tym 4 złote. Na najwyższym stopniu podium stawali: Monika Grzesiak, Emilia Malec i Katarzyna Ostapska wśród kobiet i Kamil Kulpa wśród mężczyzn - WYNIKI

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 Sędziszów Młp. 2010

Dużym sukcesem zawodniczek naszego klubu zakończyły się rozegrane w Sędziszowie Młp. Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20. Złoty medal w kategorii do 58 kilogramów zdobyła, z wynikiem 128(55+73), Karolina Kukawska. W kategorii do 48 kilogramów II miejsce wywalczyła Emilia Malec, a tuż za nią zawody ukończyła kolejna zawodniczkę AZS-AWF Monika Grzesiak. Wśród mężczyzn najlepsze, V miejsca, zajęli Piotr Hańko w kategorii do 94 kilogramów i Mariusz Bartosiewicz w kat. +105 - WYNIKI

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego do lat 20

20.03. w Terespolu odbyły się Mistrzostwa Lubelskiego OZPC do lat 20. W punktacji Sinclaira kobiet zwyciężyła zawodniczka AZS - AWF Biała Podlaska Monika Grzesiak - 121(51+69) - 184,0 pkt. Wśród mężczyzn w tej klasyfikacji trzecie miejsce zajął Mateusz Mundzik - 295(138+157) - 335,1 pkt. - WYNIKI

I runda DMP Mężczyzn

Również w Biłgoraju rozegrano turniej I rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w podnoszeniu ciężarów. Najlepszy wynik tych zawodów uzyskał zespół gospodarzy - Znicz Biłgoraj - 1721,3 pkt. AZS -AWF Biała Podlaska zdobył 1712,0 pkt - co dało drugie miejsce w tym turnieju i 10 wśród wszystkich zespołów I ligi.

WYNIKI:
WYNIKI TURNIEJU W BIŁGORAJU

TABELA I LIGI PO I RUNDZIE

I runda DMP Kobiet

W Biłgoraju rozegrano turniej I rundy DMP Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Najlepszy wynik - 892,1 pkt uzyskał niespodziewany lider ligi - Unia Hrubieszów. AZS - AWF Biała Podlaska - 761,2 pkt - po pierwszej rundzie zajmuje 8 miejsce

WYNIKI

TABELA

Otwarte Mistrzostwa Województwa LZS

W dniach 25-26 lutego odbyły się w Hrubieszowie Otwarte Mistrzostwa Województwa LZS. Wśród kobiet I miejsce w kat.58 kg zajęła Joanna Kukawska - 110(50+60). Wśród mężczyzn najlepszy wynik z naszych zawodników osiągnął Piotr Hańko - II miejsce w kat.94 z wynikiem 227(107+120).