IV runda Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn

W Gdyni odbył się turniej IV rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Mężczyzn, gdzie rywalizowały zespoły z miejsc VIII-X po III rundach rozgrywek w tym także AZS - AWF Biała Podlaska. Nasz klub zdobył 1654,1 pkt i ostatecznie zajął 10 miejsce w końcowej tabeli I ligi DMP 2009 - WYNIKI

I Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 23

W rozegranych we Władysławowie I Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 23 uczestniczyło dwoje zawodników AZS - AWF Biała Podlaska. W kat. 63 kg kobiet 5 miejsce zajęła Katarzyna Ostapska uzyskując wynik 189 kg w dwuboju, natomiast tuż za podium zawody ukończył Kornel Czekiel - 381 (170+211). WYNIKI: kat 63 kobiet kat 105 mężczyzn

XVI Mistrzostw Polski Kobiet

W Kościerzynie zakończyły się XVI Mistrzostw Polski Kobiet połączone z II rundą Drużynowych Mistrzostw Polskie Kobiet. W imprezie uczestniczyły również zawodniczki klubu AZS -AWF Biała Podlaska. W kat. 53 kg 6 miejsce zajeła Karolina Kukawska z wynikiem 116 kg(50+66), siódma w kat 58 kg była Joanna Kukawska - 98 kg(48+50) natomiast w kat. 75 również siódmie miejsce zajęła Paulina Szyszka - 149 kg (65+84). W punktacji drużynowej II rundy DMPK AZS -AWF Biała Podlaska zajął 10 miejsce - WYNIKI

79 Mistrzostwa Polski Seniorów Polkowice 2009

Zakończyły się trwające w dniach 19 - 20 września 79 Mistrzostwa Polski Seniorów w Podnoszeniu Ciężarów. Indywidualnie wicemistrzem Polski w kat.105 został Kornel Czekiel - 381 (170+211), natomiast w kat.85 mały brązowy medal w podrzucie zdobył Arkadiusz Marcinkowski. W klasyfikacji klubowej AZS - AWF Biała Podlaska zajął VI miejsce.

Wyniki: 56, 62, 69, 77, 85, 94, 105, +105

V Puchar Ziemi Puławskiej

W dn. 05-06.09.br w Puławach odbyły się zawody o V Puchar Ziemi Puławskiej Juniorów do lat 16 i 20 w których wzięło udział 15 kobiet i 37 mężczyzn z klubów Województwa Lubelskiego. Po zakończeniu rywalizacji juniorek i juniorów odbył się I Memoriał Janusza Przedpełskiego, w którym wystąpiło 7 pań i 8 panów. Wśród mężczyzn 3 miejsce zajal Kornel CZEKIEL (87, AZS-AWF Biała Podlaska; 104,0) – 362 (160+202) – 396,2 pkt

WYNIKI: V Puchar Ziemii Puławskiej

I Memoriał Janusza Przedpełskiego - Klasyfikacja końcowa

MężczyźniKobiety
1. Robert Dołęga – Orlęta Łuków (rwanie 170 kg, podrzut 211 zł)
2. Damian Kuczyński – Budowlani Opole (140 kg, 171 kg)
3. Kornel Czekiem - AZS AWF Biała Podlaska (160 kg, 202 kg)
4. Paweł Koszałka - Budowlani Opole (150 kg, 192 kg)
5. Krystian Sroka - Tarpan Mrocza (136 kg, 167 kg)
6. Kacper Wiejak – Wisła Puławy (138 kg, 165 kg)

1. Joanna Łochowska - UKS Zielona Góra (94, rwanie, 103 podrzut)
2. Marzena Karpińska - Znicz Biłgoraj (83 kg, 90 kg)
3. Ewa Mizdal - Unia Hrubieszów (95 kg, 120 kg)
4. Sabina Bagińska - Horyzont Mełno (95 kg, 120 kg)
5. Ewelina Zborowska - Atleta Gdańsk (86 kg, 105 kg)
6. Marcinowska Kataryna - Orzeł Karolewo (70 kg, 90 kg)
7. Małgorzata Wiejak – Wisła Puławy (80 kg, 98 kg)

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Gdańsku 2009

W dniach 27 - 28 czerwca 2009 w Gdańsku odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. Nasi zawodnicy wrócili z 4 medalami: złotym Katarzyny Ostapskiej,
i 3 brązowymi zdobytymi przez Martę Tatkiewicz, Paulinę Szyszkę i Damiana Kusiaka. Ponadto AZS - AWF Biała Podlaska zwyciężył w punktacji klubowej - WYNIKI

IV Mistrzostwa Polski AZS

W Białej Podlaskiej odbyły się IV Mistrzostwa Polski AZS. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników: 14 kobiet i 43 mężczyzn. Najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Katarzyna OSTAPSKA (ZWWF Biała Podlaska) natomiast wśród mężczyzn Krzysztof FĄFARA (WSG Bydgoszcz) - 350 (160+190) - 392,5 pkt. - WYNIKI

II runda DMP Mężczyzn 2009

W Białej Podlaskiej odbył się turniej II rundy DMP mężczyzn. Zawody wygrał zespół gospodarzy - AZS - AWF Biała Podlaska - 1742,7 pkt przed MULKS Terespol - 1702,4 pkt.,Zniczem Biłgoraj - 1611,9 pkt., Unią Hrubieszów – 1539,4 pkt. i Unią II Hrubieszów – 1258,2 pkt. Po rozegraniu wszystkich turniejów II rundy AZS - AWF Biała Podlaska zajmuje 10 miejsce w tabeli I ligi. - WYNIKI

Mistrzostwa Lubelskiego OZPC do 20 i 23 lat

W dniach 17 - 18.04 w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Lubelskiego OZPC do 20 i 23 lat. Najlepsze wyniki uzyskali zawodnicy AZS - AWF Biała Podlaska: Katarzyna OSTAPSKA – 180 (80+100) – 212,1 pkt i Kornel CZEKIEL – 340 (150+190) – 384,5 pkt. - WYNIKI

Eliminacje do OOM - turniej w Hrubieszowie

22.03.09 w Hrubieszowie rozegrano strefowy turniej eliminacyjny do OOM w Kielcach. Wśród dziewcząt najlepszy wynik zawodów uzyskała Karolina Kukawska (91, AZS-AWF Biała Podlaska; 55,0) – 129 (56+73).

DZIEWCZĘTACHŁOPCY

48 kg:
100 (40+60) – Katarzyna FELEDYN (93, Wisła Puławy; 47,9)

53 kg:
122 (56+66) – Kamila BRECZKO (94, MULKS Terespol; 52,3) – 173,3 pkt.
114 (50+64) – Dorota CHUDZIK (91, Unia Hrubieszów; 51,9)
83 (38+45) – Anna PIASECKA (92, Unia; 49,9)

58 kg:
129 (56+73) – Karolina KUKAWSKA (91, AZS-AWF Biała P.; 55,0) – 176,2 pkt.
67 (28+39) – Karolina RAK (92, Znicz Biłgoraj; 54,2)

63 kg:
101 (45+56) – Natalia ZIMROZ (92, Znicz; 60,8)
81 (35+46) – Dominika ĆWIKŁA (92, Znicz; 59,4)

69 kg:
113 (54+59) – Małgorzata LUCHOWSKA (92, Znicz; 69,0)

75 kg:
171 (76+95) – Małgorzata WIEJAK (92, Wisła; 74,0) – 194,3 pkt.
106 (48+58) – Marlena MACIOCHA (91, Znicz; 75,0)

+75 kg:
134 (56+78) – Marta SOŁTYS (92, Unia; 99,4)

56 kg:
155 (70+85) – Krzysztof BRECZKO (92, MULKS Terespol; 53,7)
140 (60+80) – Marcin SOWA (92, Znicz; 56,0)
112 (48+64) – Krzysztof STĘPKOWSKI (92, Unia; 53,3)
105 (45+60) – Krzysztof PĘKALA (92, Unia; 50,8)
87 (35+52) – Mateusz HABZA (92, Znicz; 51,6)

62 kg:
177 (79+98) – Grzegorz OBEL (91, POM Iskra Piotrowice; 61,4)
170 (72+98) – Adrian WRÓBEL (92, Znicz; 60,0)
168 (78+90) - Łukasz LIPKA (92, Znicz; 61,9)
144 (64+80) – Daniel BŁAZIK (92, Unia; 61,9)
128 (55+73) – Kamil DANIŁOWSKI (91, POM Iskra; 62,0)
110 (45+65) – Daniel SZUMSKI (92, Unia; 59,6)

69 kg:
185 (80+105) – Dawid WRÓBEL (91, Znicz; 68,9)
180 (80+100) – Daniel GONTARZ (92, Znicz; 68,2)
170 (75+95) – Robert BARAN (92, Unia; 66,6)
170 (70+100) – Albert SZULAKIEWICZ (92, Unia; 69,0)

77 kg:
242 (112+130) – Grzegorz DARCZUK (92, Terespol; 77,0) – 303,5 pkt.
212 (95+117) – Mateusz ZIMROZ (91, Znicz; 77,0)

85 kg:
257 (112+145) – Paweł KUNC (91, Terespol; 81,8) – 312,0 pkt.
215 (100+115) – Piotr MARCZAK (91, Znicz; 83,2)
205 (90+115) – Piotr HAŃKO (91, AZS-AWF B.P.; 78,8)
190 (80+110) – Dominik JAROS (92, Unia; 77,2)
180 (70+110) – Maciej ŁABIENEIC (92, Znicz; 80,1)
169 (73+96) – Paweł BRODNOWSKI (91, Unia; 82,0)
166 (70+96) – Grzegorz SOSKA (91, Wisła; 81,7)
165 (75+90) – Wojciech LASZUK (92, AZS-AWF B.P.; 78,8)
140 (60+80) – Grzegorz BIELECKI (92, AZS-AWF B.P.; 84,2)

94 kg:
200 (98+102) – Paweł MYSZAK (91, POM Iskra; 93,5)
175 (75+100) – Rafał CHURCHEL (92, Wisła; 85,1)
157 (70+87) – Artur GAŁAN (92, Unia; 85,4)

105 kg:
210 (95+115) – Bartłomiej BĘDZIŃSKI (91, Unia; 98,2)
145 (60+85) – Marcin KURCZAK (91, POM Iskra; 96,2)

+105 kg:
185 (85+100) – Jacek LARWA (91, Znicz; 105,1)
180 (80+100) – Michał UZIUK (92, AZS-AWF B.P.; 113,6)

Mistrzostwa Unii Europejskiej

Z dwoma srebrnymi medalami wracają zawodnicy AZS-AWF Biała Podlaska z Mistrzostwa Unii Europejskiej. Katarzyna Ostapska była druga w kat.69 - 175 ( 75+100) natomiast Kornel Czekiel w kat.105 - 353 (163+190).

I runda DMP Mężczyzn 2009

W Terespolu dobył się turniej I rundy DMP Mężczyzn 2009. Najlepsi okazali się gospodarze zawodów - MULKS Terespol – 1751,0 pkt., przed LKS Znicz Biłgoraj - 1686,1 pkt i AZS-AWF Biała Podlaska - 1650,9 pkt.

MULKS Terespol (I liga) – 1751,0 pkt.

LKS "Znicz" Biłgoraj (I liga) - 1686,1 pkt.

AZS-AWF Biała Podlaska (I liga) - 1650,9 pkt.
391,3 - CZEKIEL Kornel (87; 98,2) - 350 (160+190)
349,2 (+25) - PEPŁOWSKI Grzegorz (89; 80,6) - 265 (120+145)
330,8 - SŁAWUTA Robert (88; 97,4) - 295 (130+165)
292,8 - KUKLA Piotr (88; 69,6) - 220 (95+125)
286,8 (+35) - HAŃKO Piotr (91; 80,0) - 205 (95+110)

MKS "Unia" Hrubieszów (I liga) – 1577,8 pkt.

LKS "Znicz" II Biłgoraj (III liga) - 1471,3 pkt.

MKS "Unia" II Hrubieszów (III liga) – 1294,0 pkt

I runda Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet 2009

07.03.2009 w Ciechanowie rozegrano I turniej I rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet 2009. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów - WYNIKI

Tabela Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet po I rundzie.