Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
Faculty of Education University of Ljubljana

zapraszają do udziału w
III Międzynarodowej Konferencji Naukowo - Metodycznej
„ AKTYWNOŚĆ RUCHOWA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ ORAZ OSÓB STARSZYCH”

15-17 września 2016 r.

>>> KOMUNIKAT ISTATEMENT I <<<
>>> KOMUNIKAT IISTATEMENT II <<<
>>> KOMUNIKAT IIISTATEMENT III <<<
>>> KARTA ZGŁOSZEŃREGISTRATION FORM <<<

CEL KONFERENCJI

Prezentacja badań i wymiana doświadczeń oraz poprowadzenie zajęć praktycznych w formie warsztatów, dotyczących różnych metod i form aktywności ruchowej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz osób starszych

ZAKRES TEMATYCZNY KONFERENCJI

1. Aktywność ruchowa w procesie edukacji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
2. Rewalidacyjne i socjalizacyjne funkcje aktywności ruchowej dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
3. Rodzaje terapii ruchowej w usprawnianiu dziec i i młodzieży niepełnosprawnej.
4. Aktywność ruchowa osób starszych.
5. Metody i formy realizacji zajęć ruchowych z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną oraz z osobami starszymi – część praktyczna konferencji /warsztaty metodyczne

Konferencja skierowana jest do pracowników naukowych, dydaktycznych, środowiska fizjoterapeutów, terapeutów, nauczycieli oraz studentów.

Uczestnikami będą m.in. goście ze Słowenii, Łotwy, Litwy, Hiszpanii, Chorwacji, Białorusi, Macedonii, Brazylii, Czech, Danii, Anglii.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE MIEJSCE KONFERENCJI

Obiekty dydaktyczno – sportowe Filii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej, ul. Akademicka 2

JĘZYK KONFERENCJI polski, angielski, rosyjski

Zgłoszenia uczestnictwa w Konferencji oraz tytuł artykułu/wystąpienia na załączonym formularzu /pobierz/ zgłoszeniowym prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ADRES DO KORESPONDENCJI

Filia Akademii Wychowania Fizycznego
21-500 Biała Podlaska, ul. Akademicka 2
z dopiskiem „III Konferencja - aktywność ruchowa”

Telefony kontaktowe:

• dr Maria Bilska - 607 16 90 90;
  • mgr Bartłomiej Kargulewicz 660 303 270

PUBLIKACJA

Przesłane artykuły po pozytywnej recenzji zostaną opublikowane w monografii naukowej w języku polskim i angielskim „Physical Activity of Disabled Children and Youth and Elderly People ”. Za publikowane prace autorzy nie otrzymują honorarium. Każdy z artykułów stanie się rozdziałem monografii, przez co rozumie się opracowanie naukowe minimum 0,5 arkusza wydawniczego (tj. 20 000 znaków ze spacjami). W punktacji MNiSzW monografia otrzymuje 4 pkt. - praca w języku polskim, 5 pkt. – praca w języku angielskim. Wymogi edytorskie monografii będą dostępne na stronie: www.awf-bp.edu.pl w zakładce „Konferencje”.

TERMINARZ KONFERENCJI

Zgłoszenie / formularz rejestracyjny ze streszczeniem wystąpienia w języku polskim i angielskim/ - 5 maja 2016 r.

Opłata konferencyjna – do 5 maja 2016 r.

Komunikat II – 15 maja 2016 r.

Przesłanie wersji elektronicznej pracy do recenzji na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.30 czerwca 2016 r.
Komunikat II ukaże się po uzyskaniu deklaracji udziału Państwa w konferencji i przesłaniu streszczeń, które będą podstawą do szczegółowego ustalenia programu konferencji .