Kierunek studiów: KOSMETOLOGIA
/informacje dla kandydata na studia w formacie pdf/ - zobacz

Tryb studiów: stacjonarne

Rodzaj studiów: I stopień ( licencjackie)

Specjalność:
   
• produkty kosmetyczne
    • kosmetologia stosowana

Kosmetologia w AWF Biała Podlaska to kierunek kształtujący i rozwijający zainteresowania młodych pasjonatów zdrowia i urody.


1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Tematyka studiów:
       Studenci kosmetologii w trzyletnim toku studiów licencjackich, zdobywają gruntowną wiedzę podstawową z dziedziny dermatologii, anatomii, fizjologii, chirurgii plastycznej, chemii ogólnej i kosmetycznej, receptury kosmetycznej, biochemii, fizjoterapii i in. Ważny element w edukacji studenta stanowi kierunkowa wiedza zawodowa, w wyniku której studenci poznają najnowsze trendy z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej i upiększającej.
       Solidny fundament wiedzy pozwala studentom na swobodne działania w praktyce. Uczą się wykonywania zabiegów kosmetycznych i fizykoterapeutycznych, analizy receptur i przygotowywania preparatów kosmetycznych, tworzenia programów pielęgnacyjnych i treningu estetycznego.
       Zajęcia prowadzone są w nowocześnie wyposażonych salach wykładowych i pracowniach. Podczas ćwiczeń z kosmetologii studenci korzystają z profesjonalnego sprzętu kosmetycznego, m.in. z urządzeń do: mikrodermabrazji diamentowej i korundowej, mezoterapii bezigłowej, jonoforezy, peelingu kawitacyjnego, sonoforezy, próżniowego masażu ciała, diagnostyki kosmetycznej.
       Współpraca uczelni z firmami profesjonalnej branży kosmetycznej stwarza zainteresowanym możliwość uczestnictwa w licznych pokazach i szkoleniach. Do doskonalenia oraz zgłębiania wiedzy zachęca oferta specjalizacji z zabiegów na ciało, wizażu, pielęgnacji dłoni i pielęgnacji stóp. Nabyte umiejętności doskonalone są również podczas wakacyjnych praktyk w gabinetach kosmetycznych i ośrodkach SPA.
       Współczesnym nurtem zabiegów kosmetycznych jest holistyczne podejście do pielęgnacji twarzy i ciała. Dlatego też, ważnym elementem edukacji na naszym kierunku jest: dietetyka, techniki relaksacyjne, aerobowe, które korzystnie wpływają na zdrowie, a tym samym urodę.
       Kosmetologia nie jest „narzędziem do upiększania”, ale interdyscyplinarną dziedziną, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Możliwość zatrudnienia:
    • gabinety kosmetyczne o pełnym zakresie świadczonych usług,
    • gabinety odnowy biologicznej typu SPA & Wellness,
    • laboratoria badawczo-rozwojowe
    • firmy kosmetyczne ( dystrybucja i sprzedaż kosmetyków),
    • badania aplikacyjne produktów kosmetycznych,
    • szkolnictwo o profilu kosmetycznym.