14 września 2016r po raz pierwszy w historii sekcja podnoszenia ciężarów KS AZS AWF Biała Podlaska miała swojego reprezentanta w Mistrzostwach Europy do lat 15. Wychowanek klubu Bartosz Szyszko trenujący pod okiem pracowników Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu mgr Pauliny Szyszki i dr Jarosława Sacharuka ukończył rywalizację na wysokiej 6 pozycji. W kategorii wagowej do 77kg uzyskał 100kg w rwaniu i 120kg w podrzucie. Bartosz Szyszko znalazł się w reprezentacji Polski dzięki ciężkiej pracy wykonanej przez 3 lata w Uczelnianym Klubie. Prezentowany przez niego poziom sportowy pozwolił mu znaleźć się w gronie 8 zawodników reprezentujących nasz kraj w trakcie Mistrzostw Europu do lat 15, które odbyły się 10-17 września w Nowym Tomyślu. Trenerzy zwracają szczególną uwagę na diagnostykę procesu treningowego z wykorzystaniem najnowszych dostępnych metod badawczych znajdujących się w Regionalnym Ośrodku Badań i Rozwoju w Białej Podlaskiej. Oczywiście w dniu startu nie mogło zabraknąć Trenerów Klubowych w sali zawodów, którzy kibicowali swojemu wychowankowi.

W trakcie Mistrzostw Europy dr Jarosław Sacharuk spotkał i wymienił poglądy z promotorem swojej rozprawy doktorskiej Profesorem Walentinem Oleszko pracownikiem Ukraińskiego Państwowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego. Profesor Oleszko w trakcie Mistrzostw Europy pełnił funkcję Sędziego Zawodów.