KS AZS AWF Biała Podlaska – UKS Arka Wojsławice 3:2 (19:25, 25:17, 25:19, 21:25, 15:12)

W meczu, który śmiało można określić hitem kolejki, po 5-setowej walce górą byli zawodnicy z bialskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla gospodarzy. Na początku pierwszego seta, goście bardzo szybko zdołali odskoczyć na 8 punkową przewagę (12:4). Powodem takiej sytuacji była bardzo dobra zagrywka zawodników przyjezdnych, którzy odrzucili Bialczan od siatki, a to przełożyło się na problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Akademicy z Białej Podlaskiej obudzili się w drugiej części seta, i od tego momentu dotrzymywali kroku bardziej doświadczonym zawodnikom z Wojsławic, którzy jednak nie zaprzepaścili wypracowanej przewagi i wygrali pierwszą partię 25:19. Podrażniona młodzież z Białej wyszła mocno zmotywowana w drugiej partii. Od początku to oni zdominowali grę na siatce i w polu zagrywki, co dało im wysoką wygraną 25:17. Trzeci set to kontynuacja bardzo dobrej gry gospodarzy, a szczególnie Marcina Kusznieruka, który w zagrywce zdobył 6 asów serwisowych i był nie do zatrzymania przez blokujących. Taka postawa atakującego i reszty zespołu pozwoliła wygrać kolejną partię 25:19 i wyjść na prowadzenie 2:1 w setach. Czwarty set był bardzo wyrównany, walka toczyła się punkt za punkt do połowy partii (15:15). Od tego momentu gospodarze wyszli na 2-punktowe prowadzenie, która utrzymali do wyniku 21:19. To był ostatni moment w tej partii, w którym gospodarze punktowali, ponieważ w jednym ustawieniu goście zdobyli 6 punktów z rzędu wygrywając IV seta 25:21 i doprowadzając do tie-breaka. Seta piątego, często określanego jako loteria, lepiej rozpoczęli nasi siatkarze, prowadząc już na początku 3:0. Jednak przy zmianie stron goście zniwelowali przewagę gospodarzy do jednego punktu. Końcówkę jednak lepiej wytrzymali nasi gracze, którzy popełnili mniej błędów i wygrali 5 seta 15:12 i cały mecz 3:2.

Skład zespołu:

Kapitan - Damian Roszkowski, Jakub Gaładyna, Michał Gołębiowski, Adrian Kupiński (libero), Damian Jurkowski, Igor Kowalski, Marcin Kusznieruk, Hubert Jankuniec, Maciej Malczyński, Kacper Nowicki, Karol Markowski, Łukasz Żabiński, Dawid Duliasz

Kolejny mecz już w najbliższą sobotę 02.12.2017 LKS Cisy Nałęczów - KS AZS AWF Biała Podlaska