AZS AWF Biała Podlaska – SRS Czuwaj Przemyśl 37:34 (17:15)

Kolejny komplet 3 punktów wywalczyli we własnej hali 25 listopada piłkarze ręczni AZS AWF Biała Podlaska w konfrontacji z SRS Czuwaj Przemyśl. Zarówno początek spotkania, jak i cała pierwsza połowa to wyraźna przewaga po stronie gospodarzy, którzy do szatni schodzili z wynikiem 17:15. Dobra gra przeniosła się również na drugą połowę, a widoczna przewaga utrzymała się do 50 minuty, kiedy na tablicy pojawił się wynik 31:25. Od tego momentu w grę akademików wkradło się nieco dekoncentracji, która doprowadziła do wyniku 36:34 w 59 minucie i tym samym do nieco nerwowej końcówki. Ostatnie minuty spotkania lepiej wytrzymał AZS, by ostatecznie zakończyć spotkanie zwycięstwem 37:34. Akademicy na przestrzeni całego spotkania pokazali się z bardzo dobrej strony, pokazując wiele bardzo skutecznych rzutów, ciekawych akcji, fragmentów dobrej obrony i skutecznych interwencji Chmurskiego w bramce.

W pełni zasłużyli na komplet punktów w tym spotkaniu.

Bramki dla ASZ zdobywali: Wańkowicz 1, Urbaniak 5, Warmijak 5, Nowicki 1, Valyntsau 7, Stefanie 2, Małecki 4, Kruchkou 6, Bekisz 3, Banaś 2, Kandora 1.

W bramce wystąpili: Chmurski, Adamiuk, Kozłowski.

Po meczu powiedzieli:

Mariusz Lichota – Prezes KS AZS AWF BP. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Spokojnie i skutecznie w ataku i zadziornie w obronie, a dodatkowo pomagał bramkarz Damian Chmurski. Nie spieszyliśmy się w grze, kontrolowaliśmy przebieg spotkania grając spokojnie i rozważnie.

Marcin Stefaniec – rozgrywający. Byliśmy dobrze przygotowani do meczu, kontrolowaliśmy spotkanie. Szkoda 6-bramkowej przewagi z drugiej połowy. Zbyt szybko próbowaliśmy kończyć atak. Na szczęście ekipa z Przemyśla zbliżyła się tylko na dwie bramki. Ważne piłki odbijał Damian Chmurski w bramce. Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz.

Bartosz Warmiak - rozgrywający. Wygraliśmy bardzo ważne dla nas spotkanie. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy silną i zgraną drużyną. Kontrolowaliśmy mecz, wszyscy zagrali bardzo dobrze, łącznie z bramką, co w końcowym rezultacie dało nam zwycięstwo i 3 punkty.

Jakub Wańkowicz - skrzydłowy. Cieszymy się ze zwycięstwa, bo Czuwaj to niewygodny przeciwnik. Zadecydowała większa wszechstronność i wysoka skuteczność naszych zawodników w ataku.

Fotorelację  z meczu przygotowała Marta Dybowska – studentka I roku WF

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11