KS Powiślak Końskowola : KS AZS AWF Biała Podlaska 1:3 (16:25, 25:17, 23:25, 16:25)

Zawodnicy KS AZS AWF Biała Podlaska mecz z Powiślakiem rozpoczęli z wysokiego „C”. Dobra gra w przyjęciu, skuteczne ataki na skrzydłach i co najważniejsze trudne zagrywki Igora Kowalskiego i Jakuba Gaładyny pozwoliły na wysoką wygraną w pierwszej partii 25:16. Tak dobry początek chyba wpłyną na rozprężenie w szeregach akademików, drużyna gospodarzy wykorzystała swoją szanse i to ona mogła cieszyć się wysokiego zwycięstwa w drugiej partii 25:17. Po pierwszych dwóch setach, przyszedł czas na trzecią odsłonę, co się później okazało najbardziej zaciętą. Pierwsza połowa seta to gra punkt za punkt do stanu 16:16, w tym momencie seta bardzo dobre zagrywki Damiana Jurkowskiego pozwoliły odrzucić gospodarzy od siatki, a skuteczna gra w bloku i obronie pozwala zdobyć 3 punkty z rzędu. Uzyskana przewaga pozwoliła w dalszej części seta grać „punkt za punkt” i takie rozwiązanie pozwoliło zwyciężyć akademikom 25:23. Nerwowa końcówka seta trzeciego podcięła nieco skrzydła zawodnikom z Końskowoli, a z kolei wniosła dużo ożywienia w szeregi naszych siatkarzy, którzy wykorzystali swoją szansę i nie dali do końca spotkania wyrwać sobie zwycięstwa za 3 pkt. Czwartego seta wygrywając 25:16. Dobra i dojrzała gra młodych akademików pozwoliła na radość z trzeciego zwycięstwa w sezonie.

Skład zespołu:

Damian Roszkowski, Jakub Gaładyna, Michał Gołębiowski, Adrian Kupiński (libero), Damian Jurkowski, Igor Kowalski, Marcin Kusznieruk, Hubert Jankuniec, Maciej Malczyński, Kacper Nowicki, Piotr Butryn, Łukasz Żabiński, Dawid Duliasz

Kolejny mecz zostanie rozegrany 25.11.2017r. z drużyną UKS Arka Wojsławice o godz. 16:00 w bialskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Akademickiej 2.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie!