7 listopada studenci 1° I i II roku Wychowania Fizycznego i 2° II roku Turystyki i Rekreacji: Tomasz Borowski, Joanna Machaj, Martyna Haponik, Małgorzata Przygodzka i Ola Wereszczyńska należący do Koła Naukowego "Dietetyk" pod opieką pani mgr Anny Galczak - Kondraciuk, działającego przy Pracowni Żywienia Człowieka, prowadzili warsztaty z edukacji zdrowego żywienia w ramach projektu "Śniadanie daje moc", które było kontynuacją projektu edukacyjno-badawczego "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Warsztaty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 5 w Białej Podlaskiej. Podzielone były na cztery grupy skategoryzowane wiekowo, wliczając dzieci z oddziału "0", klas podstawówki i dwóch klas gimnazjum. Celem spotkania było propagowanie zdrowego żywienia wśród dzieci. Studenci przygotowali pogadankę o tym, czego nie należy jeść i dlaczego. Porównywali zawartość cukru w różnych gotowych przekąskach i napojach. Uczniowie natomiast aktywnie uczestniczyli w warsztatach, zadawali pytania i dyskutowali. Zajęcia koordynowała pani mgr Anna Galczak-Kondraciuk. Swoją pomocą wsparła absolwentka FAWF - mgr Ewelina Piotrowicz.