Dnia 07.11.2017r. w ramach zajęć z przedmiotu Trening Zdrowotny studenci I roku 2-go stopnia kierunku Wychowanie Fizyczne przeprowadzili zajęcia z uczniami I klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej. Celem spotkania była promocja zdrowego trybu życia wśród uczniów. Studenci przygotowali krótką prelekcję, dotyczącą zdrowego odżywiania oraz roli aktywności fizycznej w zapobieganiu chorobom cywilizacyjnym. Główną atrakcją zajęć była scenka odegrana przez studentów pt.: ,,W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch”. Dodatkowo uczniowie wzięli udział w krótkich ćwiczeniach przy muzyce oraz w dyskusji dotyczącej zdrowia.
Koordynatorem przedsięwzięcia była dr Beata Makaruk.
Prowadzącymi zajęcia były: Justyna Różańska, Sylwia Skwara, Aneta Trzpil, Monika Strefner, które wspierane były przez Łukasza Żabińskiego, Dominikę Wójtowicz, Magdalenę Babińską i Natalię Sołomachę.