Serdecznie zapraszamy na kurs organizowany przez Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu AWF w Białej Podlaskiej – „Somatic Movement Education (SME)” . Jest on adresowany do wszystkich osób, które w swojej działalności zawodowej mają bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem, jak i wszystkich tych, których interesuje potencjał pogłębiania świadomości ciała dla rozwoju osobistego, zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Ofertę kierujemy nie tylko do fizjoterapeutów, trenerów personalnych, instruktorów, trenerów sportowych, etc., ale także do wszystkich zainteresowanych świadomością własnego ciała oraz użyciem podejścia SME w pracy z ludźmi.

Celem kursu jest wyposażenie uczestników kursu w najnowsze metody i techniki pogłębiania świadomości ciała oraz doświadczenie podejścia SME w pracy z ciałem, które można zastosować w bezpośredniej pracy z drugim człowiekiem, lub jako drogę do rozwoju osobistego i samopoznania.

Kurs w formie warsztatów poprowadzi pani mgr Weronika Grantham - jedna z dwóch w Polsce certyfikowana przez ISMETA edukatorka.

Somatic Movement Education to podejście do pracy z ludźmi, które uznaje, że każda osoba jest zdolna do samopoznania, samo-refleksji oraz zmiany niekorzystnych nawyków ruchowych, czy też mięśniowych. SME to proces zajmujący się badaniem, w jaki sposób świadomość niejako „zamieszkuje” nasze żyjące, odczuwające ciało, czyli Somę (SOMA – z greckiego „somatikos” – żyjąca, samoświadoma, cielesna osoba). Słowo „somatic” odnosi się właśnie do tak rozumianego ciała: ciała doświadczanego od wewnątrz oraz zdolnego do samoregulacji. SME to badanie własnej istoty z perspektywy własnego żywego, cielesnego doświadczenia, obejmującego wymiary ciała, psychiki i ducha.

SME reprezentuje różne rodzaje pracy z ciałem, które mają wspólny mianownik. Tym mianownikiem jest proces rozbudzania świadomości ludzkiego ciała, czyli Somy, poprzez słuchanie sygnałów płynących z ciała oraz ich ekspresję poprzez ruch, dźwięk, pracę z oddechem, dotyk i kontakt, jak i pracę z obrazami, słowem i wyobraźnią. Proces taki jest nastawiony na samo-edukację i samorozwój, a ze względu na swoją naturę jest transformacyjny, kreatywny i uzdrawiający. To proces dwukierunkowy: nastawiony na poznanie i bezpieczne wyrażenie tego, co wewnątrz ciała oraz otwarcie się na zewnątrz, ku wielowymiarowej relacji z drugim człowiekiem.

Kurs organizowany jest na naszej Uczelni w dniach 24-26 listopada 2017 roku w wymiarze 20 godzin (piątek - 4 godziny, sobota - 10 godzin, niedziela 6 - godzin).

Wszelkich informacji udziela mgr Weronika Grantham  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 883 460 908