KS AZS AWF Biała Podlaska – TABASCO TSS KUDŁATY Tomaszów Lubelski 3:1 (25:22, 27:25, 21:25, 25:22)

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla gospodarzy, którzy na początku seta uzyskali kilkupunktową przewagę (15:9). Dobra gra w przyjęciu i skuteczność w ataku pozwoliła wygrać pierwszą partię spotkania 25:22. Drugi set był przeciwieństwem pierwszego, w szeregach akademików pojawiło się sporo błędów, głównie w zagrywce i to zespół gości przez całą część drugiej partii prowadził kilkoma punktami do stanu 19:23. Gospodarze nie dali jednak za wygraną i walczyli do końca, pozwoliło to wyrównać stan rywalizacji 24:24, a w grze na przewagi rozstrzygnąć kolejną partię na swoją korzyść 27:25. Zespół z Tomaszowa Lubelskiego podrażniony porażką w drugiej partii, zaczął grać skutecznie w zagrywce i w obronie. Od pierwszych piłek trzeciego seta goście uzyskali przewagę, której nie oddali już do końca, zwyciężając 25:21. Czwarty set był najbardziej wyrównany. Żadnemu zespołowi nie udało się wyjść na prowadzenie większe niż 2 punkty. Końcówka meczu to gra błędów drużyny przyjezdnej. Zawodnicy z Tomaszowa od stanu 22:22 nie skończyli żadnego ataku, a to pozwoliło cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie bialskim Akademikom.

Skład zespołu:

Damian Roszkowski, Jakub Gaładyna, Michał Gołębiowski, Adrian Kupiński (libero), Damian Jurkowski, Igor Kowalski, Marcin Kusznieruk, Remigiusz Puszkarski, Dawid Duliasz, Hubert Jankuniec, Maciej Malczyński, Kacper Nowicki

Kolejny mecz naszych siatkarzy, tym razem „na wyjeździe”, już 11.11.2017r. Przeciwnikiem akademików będzie KS Powiślak Końskowola.