Delegaci FISU z roboczą wizytą w naszej Uczelni

W dniach 23-25.06.2017r. gościliśmy delegatów FISU (International University Sports Federation), którzy przybyli z roboczą wizytą, dotyczącą oceny infrastruktury sportowej naszej Uczelni, w związku z organizacją Akademickich Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów, które odbędą się w 2018 roku. Ocena jakości bazy sportowej naszej Uczelni, wystawiona przez ekspertów jest bardzo wysoka, co obiecuje kompaktowe i wygodne mistrzostwa, szczególnie ze względu na dodatkowy bonus, jakim jest bliskość wszystkich wymaganych obiektów, niezbędnych do przeprowadzenia tak dużej imprezy sportowej.

Anikó Németh-Móra (delegat techniczny PISU) potwierdziła ocenę delegatów FISU:

„W mieście liczącym zaledwie 58 000 mieszkańców, w którym studiuje co najmniej 4000 studentów, Biała Podlaska położona w Polsce Wschodniej może zaoferować idealne warunki do przeprowadzania zbliżającej się 6-tej edycji Akademickich Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Ciężarów organizowanej we wrześniu 2018 roku. Kampus i obiekty Filii AWF w Białej Podlaskiej mają wszystko co potrzebne w odległości kilku kroków od siebie: zakwaterowanie, hala sportowa do konkursu oraz doskonale wyremontowana sala treningowa. Wszyscy zainteresowani tym wydarzeniem, tj. Polskie Towarzystwo Sportowe, wysoce doświadczony Polski Związek Podnoszenia Ciężarów pod kierownictwem prezesa Mariusza Jędry, władze Filii AWF w Białej Podlaskiej, Klub Sportowy AZS Biała Podlaska, prezydent miasta, a także IWF (International Weightlifting Federation) są gotowe do współpracy i pomocy, aby mistrzostwa odbywające się na tych obiektach były największą i najbardziej udaną imprezą sportową 2018 roku. Dodatkowym plusem organizacji Akademickich Mistrzostw Świata w bialskiej Filii AWF jest fakt, że oprócz obiektów sportowych Uczelnia jest w stanie zaoferować w pełni wyposażone zaplecze naukowe i badawcze oraz profesjonalną pomoc w tym zakresie”.

Wszystkich zainteresowanych śledzeniem przygotowań do AMŚ zapraszamy do zamówienia usługi newslettera, poprzez który będziemy informować Państwa o postępach w organizacji mistrzostw oraz innych wydarzeniach odbywających się na naszej Uczelni!