W dniach 26-28.04.2017r. na seminarium w Lozannie, poświęconym szkoleniu przedstawicieli komitetów organizacyjnych Akademickich Mistrzostw Świata przebywają nauczyciele akademiccy z naszej Uczelni: mgr Paulina Szyszka i mgr Mariusz Buszta. W tego typu konferencji bierze udział 100 przedstawicieli komitetów organizacyjnych Akademickich Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2018 roku. Nasza Uczelnia będzie organizatorem 6. Akademickich Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Ciężarów.

Nasi przedstawiciele uczestniczyli już w szkoleniu z systemu akredytacji, zwiedzali Muzeum Olimpijskie. Czeka ich jeszcze oficjalne spotkanie z przedstawicielami FISU i kilka wykładów m.in.: z finansowania i obsługi imprezy, z ceremoniału, współpracy z mediami, pracy wizytatorów, z marketingu. Jak informują nas reprezentanci FAWF w Białej Podlaskiej, program seminarium jest bardzo napięty, ale przekazywane informacje są niezwykle ciekawe i niezbędne, żeby przeprowadzić, tej rangi imprezę sportową, na najwyższym poziomie.

Trzymamy kciuki i czekamy na bezpośrednią relację z pobytu po powrocie!