W dniu 23.04.2017 r. w bialskiej Filii AWF odbył się już po raz czwarty Event Aktywna Mama – wydarzenie skierowane do kobiet w ciąży, przyszłych i aktualnych mam, rodzin z dziećmi, a także wszystkich zainteresowanych tematyką macierzyństwa, aktywności ruchowej, profilaktyki zdrowotnej i rodziny. Otwarcia eventu dokonał Prorektor ds. Filii AWF prof. dr hab. Jerzy Sadowski. W trakcie uroczystości otwarcia głos zabrał Dziekan WWFiS dr hab. prof. AWF Hubert Makaruk i Dziekan WTiZ dr hab. prof. AWF Wojciech Piasecki. Ważnym momentem otwarcia było przedstawienie współorganizatorów eventu, do których należeli: Stowarzyszenie „Dbamy o Mamy”, Aktywna Mama, AWF Warszawa Filia w Białej Podlaskiej, Miasto Biała Podlaska, Bialskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Parafiada, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej, Ministerstwo Sportu i Turystyki. Patronat medialny z kolei nad wydarzeniem objęli: portal Życie Bialskie, portal BialaPodlaska24.info, portal INFO METEO LU Biała Podlaska, portal pulsmiasta.TV, TV Wschód, portal biala24.pl, gazeta Słowo Podlasia. Informacje o współorganizatorach i patronach medialnych eventu nalazły się również na plakatach promujących wydarzenie, które zostały umieszone na portalach społecznosciowych i w lokalnych mass mediach.

Jak podkreślają organizatorzy, całości imprezy przyświecała nowoczesna idea łączenia ciekawych spotkań, inspirujących warsztatów, rozmów, aktywności fizycznej oraz edukacji dla całej Rodziny. W programie wydarzenia, które odbywało się w niedzielne popołudnie od godz. 14.00 do 18.00 nie zabrakło ciekawych pokazów i wykładów. Swoje prelekcje na temat ciąży czy opieki nad noworodkami przedstawili m.in. Riad Haidar – ordynator oddziału neonatologicznego, Andrzej Kisiel – ordynator oddziału ginekologiczno-położniczego oraz Ireneusz Mikusek – pediatra oddziału dziecięcego bialskiego szpitala. Ponadto uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji muzycznych, bo na scenie zaprezentował się Zespół Wokalny Chwilka, Zespół Pieśni i Tańca „Podlasiacy” oraz Janusz Maleńczuk. Odbyły się także bezpłatne, zamknięte warsztaty z wyjątkowymi gośćmi: Małgorzatą Bajko, Konradem Dąbkowskim czy Małgorzatą Jackowską. Organizatorzy starali się pokazać jak być aktywną, świadomą i szczęśliwą mamą. Podpowiadali, sugerowali, wskazywali liczne sposoby, które miały na celu zadbanie o matkę, dziecko i rodzinę. Czwarta edycja Aktywnej Mamy – to wydarzenie, które cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic (kobiet, mężczyzn, młodzieży, matek z dziećmi, całych rodzin, studentów czy uczniów). Każdy z przybyłych gości mógł znaleźć, wśród propozycji organizatorów, coś dla siebie. Szczególne miejsce podczas eventu odegrały atrakcje dla najmłodszych (zabawy i gry, badania profilaktyczne, kąciki malucha). Organizatorzy przekonywali, osoby przybyłe na event, że zdrowy tryb życia, aktywność fizyczna i rozwijanie zainteresowań to wszystko jest możliwe i jest w zasięgu ręki, dlatego warto skorzystać z tegorocznych propozycji. Hala widowiskowo-sportowa bialskiej Filii AWF najliczniej wypełniona była podczas wykładów dotyczących macierzyństwa, zdrowia mam i dzieci oraz w trakcie zajęć ruchowych (pokaz zajęć FitQJump Kids – prowadzony przez Maję Zajkowską z Fitness Klubu Fabryka Ciała czy treningu kobiet w ciąży „Świadome 9 miesięcy” – prowadzonym przez główną organizatorkę imprezy dr Beatę Makaruk – kierownika Zakładu Rekreacji WTiZ bialskiej Filii AWF), kursu udzielania pomocy przedmedycznej, warsztatów mody, wizażu, fryzjerstwa czy wykładów dietetyków.

Na koniec imprezy organizatorzy podziękowali wszystkim, którzy wnieśli jakikolwiek wkład w organizację przedsięwzięcia i zaprosili uczestników na V edycję Aktywnej Mamy za rok.

DSC02530j
Previous Next Play Pause
DSC02530 DSC02530j DSC02531 DSC02535 DSC02546 DSC02566 DSC02570 DSC02572 DSC02589 DSC02599 DSC02612 DSC02615 DSC02633 DSC02637 DSC02658 DSC02688