Dnia 1.04.2017 r. odbył się Konkurs Neurobiologiczny „Brain Bee ” 2017 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika oraz Koło Naukowe Neuronus przy Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do jury tegorocznej edycji Konkursu została zaproszona Pani dr Małgorzata Charmas – pracownik Zakładu Biochemii i Fizjologii WWFiS. W 2017 roku konkurs uzyskał patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej.

Tegorocznymi laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Milena Malcharek – LO w Krakowie, II miejsce – Wojciech Frączyk – II LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Marii Konopnickiej w Katowicach, III miejsce – Aleksandra Markowska – II LO z Oddziałem Dwujęzycznym im. Stefana Batorego w Warszawie. Wszyscy laureaci to uczniowie I klas szkół ponadgimnazjalnych.

Skład Komisji II etapu (ustnego) Ogólnopolskiego Konkursu Neurobiologicznego Brain Bee stanowili:

prof. dr hab. Elżbieta Pyza, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie – przewodnicząca

prof. Irena Nalepa, Instytut Farmakologii PAN w Krakowie

prof. dr hab. Janusz Moryś, Gdański Uniwersytet Medyczny

dr hab. Grzegorz Żurek, prof. AWF Wrocław

dr Małgorzata Charmas, AWF Warszawa, Filia w Białej Podlaskiej

dr Anna Błasiak, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

dr Kinga Gzieło, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Dnia 27 marca 2017 r. Senat Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego podjął decyzję, że laureaci Konkursu Brain Bee będą traktowani na równi z olimpijczykami, uzyskując maksymalną liczbę punktów z biologii na wszystkie kierunki, gdzie wymagana jest biologia w trybie rozszerzonym, w tym na kierunek lekarski.

Składamy serdecznie podziękowania Pani dr Małgorzacie Charmas za promocję Wydziału WFiS podczas tegorocznej edycji Konkursu.