W dniach 24-26 lutego 2017 r. student Wydziału Wychowania Fizycznego Marcin Sturgulewski uczestniczył w 6th Polish Fighters Camp, który prowadzony był przez jednego z najlepszych japońskich trenerów Shihan Taichiro Sagimura oraz dwukrotnego wagowego mistrza świata Zenjurio Mori.

Obóz był ostatnim zgrupowaniem kadry narodowej przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata, które odbędą się w dniach 15-16.04. 2017 r. a w których Marcin Sturgulewski będzie reprezentował Polskę.

W trakcie obozu treningi odbywały się 4 razy dziennie po 1,5 h., na których omawiane były nowe zasady walki, które weszły z myślą o igrzyskach olimpijskich, na które karate – jako dyscyplina zakwalifikowało się w minionym roku.

Trenerzy prowadzący obóz przekazywali szereg ważnych treści teoretycznych, jak i praktycznych. Było dużo walk zadaniowych, przy których ćwiczone były nowe elementy oraz liczne sparingi. Uczestnicząc w obozie Marcin miał również możliwość doszlifowania techniki indywidualnej do konkurencji „Team kata”, w której będzie reprezentował nasz kraj z dwójką innych członków kadry narodowej. Obecnie Marcin z niecierpliwością czeka na wylot do Tokio.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia !