W piątek 18 listopada studenci naszej uczelni, specjalizacja z piłki nożnej (kurs UEFA B), uczestniczyła w obserwacji meczu ekstraklasy; Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa.

Atmosfera na stadionie była wyjątkowa. Prawie 20 tysięcy widzów oglądało i dopingowało Jagiellonię w meczu z aktualnym Mistrzem Polski. Poziom meczu dostosował się do atmosfery na trybunach-było to ciekawe widowisko z dużą ilością bramek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1 dla stołecznego klubu i był to rezultat w pełni zasłużony, ponieważ klub występujący w Lidze Mistrzów (Legia Warszawa) znacząco przeważał zarówno w ilości sytuacji bramkowych jak i samej grze. Analiza meczu pomiędzy dwoma czołowymi polskimi drużynami pozwoliła studentom (uczestnikom specjalizacji-kursu UEFA B) na dokonanie merytorycznych analiz zawodników(indywidualnie i zespołowo) oraz wyciągnięcie odpowiednich wniosków potrzebnych do wzbogacenia przyszłego warsztatu szkoleniowego.