Kurs na instruktora rekreacji ruchowej fitness

organizowany przez Akademię Wychowania Fizycznego J. Piłsudskiego w Warszawie

Wydział Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej

 

Cel kursu:

     Kurs instruktora fitness przygotowuje i uprawnia absolwentów do pracy w związkach sportowych, klubach sportowych, rekreacyjnych i komercyjnych, ośrodkach sportu, rekreacji i kultury, placówkach wypoczynku, na obozach i koloniach, prowadzenia zajęć w ramach lekcji wychowania fizycznego (podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli). Absolwent może także założyć własną szkółkę lub klub rekreacyjny w formie działalności gospodarczej i prowadzić komercyjne zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Wymagania podczas rekrutacji kandydatów na kurs w zapasach:

 • pełnoletniość;
 • pisemne oświadczenie o niekaralności;
 • zaświadczenie lekarskie (oświadczenie) o możliwości uczestnictwa w kursie z fitness;
 • 1 zdjęcie (w formie elektronicznej);
 • kwestionariusz osobowy;
 • posiadanie ubezpieczenia NNW

Organizacja kursu:

 • planujemy przeprowadzenie kursu w systemie weekendowym;
 • program obejmie 90 godzin, w tym część teoretyczna – 30 godz., część praktyczna 60 godz.;
 • zajęcia będą odbywać się na obiektach (hala sportowa, sale ćwiczeń i wykładów) AWF (WWFiS) w Białej Podlaskiej;
 • przewidywani wykładowcy: Aleksandra Dębowska, Damian Jabłoński, Paweł Stempel, Tomasz Niźnikowski;
 • wymogi egzaminacyjne: Uczestnictwo w zajęciach programowych. Zaliczenie praktyczno-teoretyczne.

Koszt kursu: 900 - 1.000 zł (w zależności od liczby kandydatów).

Uprawnienia: na podstawie uczestnictwa i pozytywnego ukończenia kursu absolwenci otrzymają legitymację instruktora rekreacji AWF.

Termin zgłoszenia: nabór ciągły.

Data rozpoczęcia kursu: po dokonaniu naboru.

Aktualnie zgłoszonych: 10

Tematyka kursu:

     Technika sportowa podstawowych czynności ruchowych. Koordynacja ruchowa. Fazy kształtowania nawyków ruchowych. Zasady kształtowania siły i masy mięśniowej. Metody rozwijania siły i masy mięśniowej. Metoda body building. Muzyka w aerobiku. Sposób rozliczania muzyki, fraza muzyczna, zdanie muzyczne. Zapis utworu muzycznego przystosowanego do zajęć aerobiku. Ćwiczenia taneczne i umuzykalniające. Liczenie czarne i białe. Wykorzystywanie ćwiczeń kształtujących w fitnesie. Systematyka ćwiczeń kształtujących. Nauczanie kroków podstawowych – technika low i hi. Cueing werbalny i niwerbalny. Rozgrzewka, jej aspekty i sposób prowadzenia. Podstawy choreografii – metoda blokowa. Metoda połączeń fragmentarycznych. Step - podstawy. Step - choreografia. Step – wzmacnianie. Technika wykonania i sposób opisywania ćwiczeń siłowych na poszczególne grupy mięśniowe. Technika wykonania ćwiczeń siłowych (budowanie siły i masy mięśniowe). TBC – Total body conditione. Podstawy teoretyczne i prowadzenie przykładowych zajęć. Zajęcia wpływające na poprawę tonusu mięśniowego – body shape. Pilates – ćwiczenia wzmacniające mm głębokie. Ćwiczenia wzmacniające z wykorzystaniem fit Ball. Choreografia w technice low i Hilo. Choreografia w ćwiczeniach wzmacniających. Aerobox – połączenia ciosów, uników i kopnięć z krokami fitness. Odżywki, witaminy i inne środki dozwolonego wspomagania w treningu siłowym i aerobowym. Historia, kierunki rozwoju fitness i kulturystyki w Polsce i na świecie. Budowa i stosowanie jednostek lekcyjnych w fitnesie. Trening interwałowy jako doskonały sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. Body pump – zajęcia ze sztangami. Sposób łączenia ćwiczeń, technika wykonania, ilość powtórzeń. Ćwiczenia wzmacniające z wykorzystaniem taśm i Tubingów. Choreografia – zajęcia samodoskonalące. Dieta i jej rodzaje. Współczesne rodzaje ćwiczeń – Zumba Ćwiczenia z wykorzystaniem przyborów. Zajęcia FinalCuts. Choreografia – zajęcia doskonalące. Trening aerobowy- założenia i podstawy fizjologiczne. Fitness – ćwiczenia psychofizyczne podstawą do zdrowego i długiego życia.

Zgłoszenia:

Osoby zainteresowane proszone są o wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegółowe informacji udziela:

kierownik kursu: mgr Aleksandra Dębowska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,